AY TEKNOLOJİ BİLGİSAYAR KONSOL CEP TELEFONU

XBOX One, One S, ve One X Oyun Yükleme

04 Haziran 2020      374 Okuma      , ,

XBOX One, One S ve One X Oyun Yükleme

XBOX One, One S, ve One X Oyun Yükleme işleminin pek çok farklı yolları vardır. Bu yöntemlerle kolayca oyun yüklemesi yapabilirsiniz. Bunun dışında onlarca oyun yüklemesi için firmamızdan uygun fiyatlarla destek alabilirsiniz.

XBOX One, One S, ve One X

1-Harici Disk

Formatı XBOX’ın okuyabileceği Fat32 formatında olan bir harici diske istediğiniz oyunu yükleyin. Daha sonra bu harici diski XBOX’a takın. Oyunu diskten XBOX’a yükleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için çevrim içi olmanıza gerek yoktur. Ayrıca kopyalama işlemi sırasında XBOX’tan farklı bir oyun oynamaya devam edebilirsiniz. Fakat disk kopyalama işlemi için kullanıldığından dolayı diskteki oyunları oynayamazsınız.

Disk üzerinden oyunu oynadığınızda harici diskin okunma süresinden dolayı oyun oynarken yaşadığınız deneyimin kalitesi düşecektir.Bu sebeple diskteki oyunlarınızı XBOX’a yükleyerek kullanmayı tercih ediniz.

2- Microsoft Store

XBOX’ınızı çevrimiçi kullanarak Microsoft Store’dan oyun indirebilirsiniz. Bu oyunlar otomatik olarak oyun listenize eklenir. İşlem sırasında başka bir oyun oynama konusunda sorun yaşanmaz. Diskteki oyunlarınızı da bu süreçte oynayabilirsiniz.

3- Uzaktan Yükleme

XBOX kullanıcılarına uzaktan oyun yükleme olanağı sunuyor. Eve gittiğinizde bir oyunu oynamak istiyorsunuz. Fakat oyun XBOX’ınızda yüklü değil. Eve gitmeden oyununuzun hazır olmasını istiyorsanız XBOX uzaktan yükleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için konsolunuzun uzaktan oyun yükleme ayarlarını önceden düzenlemiş olmanız gerekiyor. Ayrıca cihazınızın çevrim içi olması da gerekiyor.

XBOX-One’ın oyun boyutları XBOX-360’a göre daha yüksek olduğu için oyun yükleme işlemleri uzun sürebilir. Bu durum oldukça normaldir. Yukarıdaki yollardan her hangi biriyle yükleme işlemi yaptığınızda işlem sonlandığı zaman bildirim gelecektir. Artık oyununuzu oynayabilirsiniz.

Call Now Button