AY TEKNOLOJİ BİLGİSAYAR KONSOL CEP TELEFONU

PS3 Oyun Yükleme

17 Haziran 2020      3064 Okuma      , ,

PS3 oyun yükleme işlemi sanılanın aksine oldukça kolay bir işlemdir. Bilgisayarınız internete bağlanıyor ve bir adet taşıyıcı diskiniz bulunuyorsa işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Özel olarak yapmanız gereken hiç bir şey yoktur. Yükleme işlemini iki aşamada gerçekleştirebilirsiniz. Bir başka seçenek olarak firmamızdan Ps3 oyunlarını uygun fiyatlara satın alarak yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız ps3 oyunlarını uygun fiyatlara sizlere sunmakta.

PS3 oyun yükleme

1- Dosya İndirme

İstediğiniz oyunu internet üzerinden aratın. Oyun dosyasını bilgisayarınıza indirir. Dosya büyük ihtimalle .rar uzantısı olan bir dosya olacaktır. Dosyayı sıkıştırma programı yardımı ile çıkartın. Daha sonra harici diskinizi bilgisayarınıza takın. Harici diskin PS3 tarafından görülebilmesi için diske format atmanız gerekmektedir. Diskin formatını PS3’ün okuması için FAT32 yapmak zorundasınız. Aksi takdirde PS3 diski okumayacaktır. Bunun için format programları kullanabilirsiniz. FAT32 Formatter isimli programı bu amaç için kullanabilirsiniz. Formatı tamamladıktan sonra diskin içinde bir klasör oluşturun. Oyun dosyasını bu klasöre kopyalayın.

2- PS3’e Dosya Aktarımı

Oyun dosyası bulunan diskinizi PS3’e takın. Format atarken bir hata yapmadıysanız PS3 diski okuyacaktır. Daha sonra Multiman programını açın. Diske yüklediğiniz oyun burada görünecektir. Oyunu isterseniz disk takılı bir şekilde oynayabilirsiniz. Fakat bu diskin boşa kullanımına sebep olacaktır. Bunun yerine oyunu PS3’ün kendi hafızasına kopyalayabilirsiniz. Kopyalama işlemi için Multiman’i açın. Kopyalamak istediğiniz oyunun üzerine gelin. Kare tuşuna basarak menüyü açın. Kopyalama simgesinin üstüne gelin ve X tuşuna basın. Oyunun kopyası PS3’ün hafızasında oluşturulacaktır. Kopyalama işlemi bittikten sonra diski çıkarabilirsiniz. PS3 oyun yükleme işlemi tamamlanmış bulunmaktadır.

Call Now Button